Всеки делничен ден сутрин слизам на „Плиска“ и се спускам по „Коста Лулчев“ . Обикновено бързам и обикновено мисля. Предимно бързам. Обичам този район, напомня ми на детство и на дом. Уличката е малка, блоковете са малки, дърветата са големи. Не срещам много деца и това ме натъжава, защото си спомням времето, когато аз самата бях дете и тази уличка гъмжеше от хлапета, чудещи се каква щуротия да измислят. И сега ги има тези хлапета и все така си вършат щуротии, но вероятно просто аз не ги виждам – мисля си всяка сутрин, когато погледът ми спира ръчно изработените играчки на витрината на малко магазинче. Отвори скоро и една мишка с дяволита муцуна ми крещи „вземи ме, идеална съм за твоето дете“. Утре, се казвам всеки ден. И ето утре стана днес.
Какъв по-добър ден от петък да започнеш деня си различно.
Вместо да отмина витрината хлътнах в арт магазинчето. Не търсех нищо конкретно или по-точно-търсех вдъхновение, спешно се нуждаех от идея, от добра идея, от усмихваща идея. Оказа се, че съм попаднала в точното време на точното място – в магазинче за идеи, за добри идеи, за много усмихнати идеи. В магазинче, което сбъдва малки и големи мечти. Моята – за спешна идея, и на Тони (собственичката) – да има свое магазинче за усмивки.
Има го – Decoranti на ул. „Коста Лулчев“17 в София. Някои биха го нарекли арт-магазин, други – хендмейд магазин, трети магазин за подаръци, Тони го нарича – магазин за усмивки, а аз – магазин, който ти подарява вдъхновение. Отидете и вижте вие какво име ще му дадете. Не сте длъжни да пазарувате (макар че силно се съмнявам, че ще устоите на изкушенията), просто попийте от позитивната енергия, която дарява това място и което без думи припомня собствените ни мечти и онези малки нещица, които забравяме по пътя от и до работа, от и до вкъщи. И се усмихнете – на Тони, на мен, на себе си, на който и да е.
Благодаря!
Тези красиви букети са изработени ръчно от Тони
На рафтовете има всякакви красоти, които могат да усмихнат и най-намръщения човек
Ръчно изработените кукли са перфектният подарък за всяко малко и пораснало хлапе
Плюшеният мечок ме кара да искам спешно да гушна някой
В пликчетата има прекрасни валентинки, които струват само 3 лева – цена нищожна за огромната любов, която съдържат

както казах – ул.“Коста Лулчев“17, не е реклама и не е платена, усмихнах се широко и напълно безплатно – безценно!!!



