Тенис турнира „Sofia Open“ завърши с триумф за най-добрият български тенисист Григор Димитров.Това е първата титла, която Гришо печели пред родна публика и шестата в кариерата му. Само за 2017 г. това е втора победа за българина, като в началото на годината стана първи на турнира в Бризбейн, Австралия. На финала в София българският тенисист след тежък и оспорван мач, победи заслужено белгиеца Давид Гофен със 7:5,6:4.
Дойдох, видях и го направих. Благодаря на всички вас, на публиката, на целия отбор, на майка ми, баща ми, на Георги Стоименов. Хората, които са били там в най-тежките моменти. Само ние знаем през какво сме минали и какво ни е коствало да сме тук. Те са хората зад мен.
Това написа на стената си във Фейсбук Григор Димитров, като сподели, че да играеш пред родна публика е вълнуващо, но и много задължаващо преживяване. Зала „Арена Армеец“, в която се проведе турнира беше препълнена от почитатели на талантливия хасковлия, които бурно подкрепяха своя любимец.
Сигурни сме, че възходът на Гришо ще продължи и му го пожелаваме от сърце!
източник на снимките: официална фейсбук страница на Григор Димитров